Центр "Мандри плюс" / Екскурсії


ТУР ВИХІДНОГО ДНЯ:
ЛЬВІВ — МУКАЧЕВЕ — ЛЬВІВ

7:30 — виїзд зі Львова. Зупинка на Верецькому перевалі.

Верецький перевал знаходиться на кордоні Закарпатської та Львівської області. З висоти 841 м відкривається чудова панорама гірських хребтів. На перевал круто піднімається дорога з Мукачева до Стрия. Саме через цей перевал племена угорців під керівництвом Арпада прийшли в Європу і зупинились в Панонії (Тисо-Дунайській низовині).

11:30 — короткий заїзд до мисливського замку Шенборнів у Чинадійово

У Чинадійово знаходиться чудово збережений замок Шенборнів, сьогодні більш відомий як санаторій “Карпати”. У 1890 році, на місці дерев'яного будиночка був побудований замок, який складався з 52 кімнат, 365 вікон і до нього було 12 входів. Будівля замку має 4, різних по формі, вежі. Внутрішні інтер'єри вражають своєю красою: розкішні каміни, дерев'яні сходи, геральдичні леви......

З 1946 року на території замкового комплексу почав свою роботу санаторій “Карпати”.

13:00 — прибуття в Мукачеве. Обід.

Є декілька варіантів походження назви міста Мукачеве : від слова “мука” (як мучились люди при зведення замку “Паланок); від слова “мука” (на річці Латориця стояла велетенський з мірок тих часів вітряк); від слів “земля пана Мункачі” (це угорський варіант назви міста)

Пройшло більше 1000 років з першої згадки про місто . Місто протягом багатьох століть забезпечували економічні, політичні, торгівельні та культурні зв'язки між народами, що жили по обидві сторони Карпатських гір. Тому і не дивно, що європейські та азіатські правителі у всі часи заздрили місту і намагались його підкорити, підтвердивши таким чином свою славу та могутність.

14:00 — відвідання замку “Паланок”

Подібних Мукачіському замку в Європі залишилось не більше п'яти. Тут досі царює лицарський дух, міські жителі пам'ятають старовинні легенди і твердо вірять, що ця неприступна фортеця переживе ще багато поколінь. Мукачівський замок має власну назву “Паланок”. Походить від назви дерев'яних колів, які служили для замку першим оборонним кордоном ще на підступах до гори — зразу за ровом, шириною 17,5 та глибиною 6,5 метрів, який був заповнений водою.

Сербський князь Георгій Бранкович, начальник королівського двору Василій Палоцій, регент Угорщини Янош Гуняди, дружина угорського короля Лайоша Марія — це деякі з багатьох господарів замку. Цікаво, що після падіння всесвітньо відомої паризької Бастилії, саме Мукачівському замку довелось стати загальноєвропейською (австро-угорською) політичною в'язницею.

16:00 — відвідання жіночого Свято-Миколаївського монастиря .

Мукачівський монастир бере свій початок в XI столітті від нащадків великого князя Ярослава Мудрого, тобто від його дочки Анастасії і її чоловіка угорського короля Андрія I. За переказами з королем з Києва приїхали ченці Києво-Печерського монастиря, які і заклали Мукачевську обитель. У 1339 р. намісником м. Мукачево Федором Корятовичем були споруджені нові стіни монастиря, а також обителі було передано багато земель. Монастир тоді стає центром православ'я і культури Закарпаття.
У монастирі знаходиться багато шанованих Святинь. Серед них Ікона Божої Матері, Скоропослушниця, Іверська Ікона Божої Матері, привезена зі святої гори Афон, і рака з частиною мощів Преподобного Мойсея Угріна.

17:00 — виїзд до Львова

21:00 — прибуття до Львова

 

У вартість включено:

*Автотранспортне Обслуговування,
* Обід,
* Екскурсії згідно програми.

У вартість не входить:

* Вхідні квитки
* Додаткове харчування
* Особисті витрати

 

ТзОВ Центр "Мандри плюс"
79005, Україна, м.Львів, вул.Герцена 9, офіс 2
Тел.: +38(032) 297-53-72
факс: +38 (032) 297-55-54
e-mail: mandryplus@mail.lviv.ua
http://www.mandryplus.com.ua