Центр "Мандри плюс" / Курси гідів-перекладачів та екскурсоводів

Відгуки

Привіт шановний читачу! Так-так, саме тобі, хто читає цей мій відгук! :) Промовляючи зараз до вас, чесно кажучи, відчуваю себе наче посланцем до наступних поколінь, який пише кілька слів на папері, вкладає цей «папірус» до пляшки і відправляє у вільне плавання на морських хвилях. А чому б і ні? Хто посперечається з тим, що Інтернет-простори – це теж океан, от лише наповнення у ньому інше – інформаційне.

Коли ви вирішите стати екскурсоводом і переступите поріг свого навчального класу – ви також відправитесь у подорож. І ця мандрівка вас захопить, бо пролетить вона крізь час і простір – через віки і століття, народи, нації, традиції, завоювання, поразки і перемоги, хвилини найбільшої гордості за своє місто та його жителів.

Навчаючись на курсах екскурсоводів центру «Мандри плюс», почуваєш себе наче на човні, який пливе по воді, однак це не просто такий собі сумирний потічок. :)То практично гірська ріка, яка має шалену течію і ще подекуди стоять пороги! Адже темп навчання справді дуже швидкий. Кожне нове заняття принесе вам нові знання, враження. Кожного разу, повертаючись ввечері додому, ви перебиратимете у голові всі факти, числа, події і дивуватиметесь, яким же цікавим є ваше місто і скільки нового ви почули за той день.

А ще екскурсії по Львову... Це було одним із моїх найулюбленіших занять, адже щосуботи саме для нас проводили екскурсії по місту – по княжому Львову, середньовічному, будинках, в яких жили відомі люди, різноманітних музеях, які відкривали перед нами свої секрети.

Особисто я ніколи не забуду того моменту, коли я, піднявши руку як доброволець, вперше встала з-за своєї парти і сказала: «Доброго дня! Мене звати Галя, і сьогодні я буду вашим екскурсоводом…» Сказати ці слова (і ще з посмішкою!), коли за тобою спостерігає ще кілька десятків твоїх однокурсників, було ду-у-уже важко ?

Іноді складалось враження, що просто не можливо запам’ятати всю ту інформацію, яку потрібно, в голові все перемішувалось в якусь суцільну масу, в якій іноді факти сплітались в каламбур. І як можна осилити кількасот питань, які потрібно вивчити до іспиту?… Але, як казав наш ангел-охоронець на курсах, «дорогу осилит идущий…» Головне не здаватись!

Чесно кажучи, я вам навіть трішки заздрю, адже у вас ще все попереду, на вас чекає цей вир емоцій та відкриттів. Тож в добру путь, розправляйте вітрила і вчіться гарно! Зустрінемось на вулицях нашого міста?

З повагою,
Галина Римашевська
(Англійське відділення)

 

Чого я сподівалась записавшись на курси гідів-екскурсоводів?  Я хотіла поповнити  знання про місто в якому я народилась, навчалась, живу і працюю.   Що я отримала закінчивши курси?  

1. Атмосфера в яку потрапляєш з першої вступної  зустрічі супроводжує тебе весь час.. Відразу розумієш що тобі тут раді, тебе чекають, тобі допоможуть і підтримають і найголовніше - навчать. Організація навчального процесу чітка, продумана. Працює команда професіоналів.

2. Група в якій навчаєшся складають невипадкові люди. Всі прийшли за знаннями,  у всіх інтерес до міста, історії, культури. З такими людьми цікаво спілкуватись, і обов’язково серед одногрупників  знаходяться друзі з якими спілкування продовжиться і поза навчальним процесом.

3. Можливість знову зануритись у вир студентського життя. Опрацювання великої кількості матеріалу, засиджування ночами над книжками, підготовки до іспитів, і те хвилювання яке відчуваєш під час екзамену – для мене були давно забутими відчуттями. Це все я пережила знову, але по-новому. Забарвлення цих відчуттів зовсім інші. Це все тобі шалено подобається, ти дістаєш від цього задоволення, хочеться знати більше  і чекаєш початку нової теми. Таке звикле для студента: “здати і забути” тут і не згадується. А коли навчання закінчуються чомусь сумно, що ці хвилювання вже пережиті.

4 . Знання , які отримуєш зачіпають набагато більше тем, ніж я вважала  потрібно знати екскурсоводу.  Це не тільки видатні особистості, історія, архітектура, культура, але й політика, релігія, мистецтво, наукові винаходи... і навіть елементи практичної психології, щоб турист задавав такі  питання на які ти знаєш відповіді.

5. Викладачі .  Є приказка про три важливі моменти у житті. Важливо де ти народився, у кого вчився  і з ким одружився. Я вважаю, якщо пощастило вчитись у команди викладачів яку пропонує фірма “Мандри-Плюс”, то це велика удача. Вони не тільки навчають, але й вселяють і підтримують в тобі віру в себе.

Отримала те, на що й не сподівалась, тому що просто не знала що це тут можна дістати “одним пакетом”.  

З повагою,
Дудяк Наталя


Вітаю всіх, хто висловив бажання стати слухачами курсів, які проводить Центр “Мандри плюс». На вас чекає стільки відкриттів! Ви будете МАНДРувати в глибину сивої (і не дуже) давнини захоплюючими (відомими і невідомими) стежками львівської історії, вас поглине такий дивовижний і неймовірно стрімкий потік інформації, ви зробите стільки відкриттів довкола себе і в собі, що, коли ви усвідомите, що навчання закінчилось, прийде розуміння, що тепер життя іде якось повільно і вам вже чогось таки не вистачає. Не засмучуйтесь, «Мандри» запропонують ще багато цікавого.

Я висловлюю свою подяку за яскраве і натхненне викладання, небайдужість до наших запитань, невпевненості, переживань щодо нашої спроможності засвоїти величезний об'єм інформації за такий короткий, як нам здавалось, термін. Особливо хочу підкреслити високий рівень вимог керівництва до засвоєння нами матеріалу. Складалось враження, що від нас вимагають майже досконалості, якої в нас, початківців, без практичного досвіду просто не могло бути. Здавалось, що оволодіти таким рівнем - справа неможлива, а екскурсії проводять якісь особливі люди, які екскурсоводами народжуються …

Проте… На курсах вас вимуштрують і виполірують до блиску, ви підготуєтесь до курсових іспитів, відповідаючи на сотні! запитань, які вам надішлють для підготовки... Після цього на екскурсіях ви будете майже співати. І коли вже на іспитах в ЛОДА вас буде уважно слухати комісія з «12 консулів», які виносять вердикт чи можна вам довірити розповідь про красу Львова, ви зрозумієте, що такі високі вимоги були виправдані: впевненість і задоволення від будь-якого роду діяльності приходить тільки тоді, коли ти добре знаєш свою справу.

Отже, якщо ви бажаєте саме навчитись, - завітайте до «Мандрів».

З повагою,
Світлана Бочарова
(Англійське відділення)

 

Шановні, дорогі та любимі Мандри!

Хочу щиро подякувати Вам за чудові курси екскурсоводів, які Ви організовуєте. Я закінчила курси за всіма маршрутами, які Ви пропонуєте і це допомогло мені не лише відкрити для себе нові сторінки історії рідного міста, познайомитись з визначними місцями та особистостями нашого краю; закінчення курсів та подальша робота екскурсовода сприяли моєму особистісному розвитку, формуванню нових рис та корисних навичок, і звичайно, появі нових друзів та цікавих знайомств.

Я вдячна всім працівникам Мандрів, викладачам за безцінний обмін досвідом, знаннями та за прекрасну атмосферу під час курсів.

Бажаю всім нових відкриттів та успіхів! До зустрічі!

З повагою,
Оксана Істоміна
(англійське відділення)

 

Вітаю всіх, хто бажає стати справжнім екскурсоводом. Мати бажання вже половина справи. Друга половина значно більша і складніша. Це здобуття нових знань, умінь і навичок. Але коли навчання є цікавим, то й видається воно не таким складним. Своє навчання у Центрі „Мандри Плюс” я охарактеризую саме так - надзвичайно цікаво!

Мені пощастило відвідати курси „Жовква та Крехівський монастир” і „Золота підкова”.

Процес навчання побудований дуже чітко і грамотно. Лекції супроводжуються необхідною кількістю наочностей, дидактичного матеріалу і спеціальної наукової літератури. Викладачі фахово подають науковий матеріал дуже доступно. Велика увага приділяється методиці проведення екскурсій. Знання, отримані під час аудиторних занять добре закріплюються в ході учбово-показових екскурсій.

Надзвичайно високий професійний рівень викладачів. Лекції та учбові екскурсії п.Галини Скремети насичені величезною кількістю цікавого фактичного матеріалу і подача цієї глиби фактажу відбувається яскраво і артистично. Глибокі за науковим змістом лекції п.Володимира Пшика сприяють загальному розумінню процесів, що відбувались на наших землях в минулому. Переконаний, що у таких викладачів завжди є чого навчитися.

Важко передати словами теплу і дружню атмосферу яка панувала під час занять.

В ході навчання я здобув нові знання, вміння і навички. Мені допомогли освоїти цікаві екскурсійні маршрути Львівською областю. Завдяки курсам я почав самостійно грунтовніше вивчати історію церкви, геральдику, життєписи історичних постатей, пов'язаних з нашим краєм, історію східноєвропейських країн в період Нового часу. Все це допомагає мені у роботі екскурсовода.

Щиро дякую за науку Центру „Мандри Плюс”, всім викладачам і керівникам курсів.

Сподіваюсь на активну співпрацю у майбутньому.

З повагою,
Андрій Пілінкевич

 

«Дякую долі за те, що в моєму житті були курси екскурсоводів та гідів-перекладачів, які дали мені дуже багато. Я мала можливість слухати лекції відомих людей Львова про наше місто і його визначні пам'ятки, відвідувати безпосередньо екскурсії і вчитися як їх потрібно проводити, побувати в чудових музеях Львова.

Курси познайомили мене з цікавими і неординарними особистостями, багато з яких стали друзями і хорошими знайомими. І власне після закінчення курсів зрозуміла на 100%, що екскурсовод – це обличчя міста. А гід у Львові – це гід у найкращому місті на землі, яке має свій шарм, характер, гармонію та душу. Власне курси навчили як варто захоплювати туристів цікавинками Львова і прагнути аби Львів назавжди залишався в їхніх серцях.

Тому хочу подякувати усім тим, хто організував ці курси, навчав нас протягом цього часу чи будь-яким чином долучався до того, щоб усі слухачі курсів були хорошими гідами. Бажаю керівництву курсів міцного здоров'я, успіхів та наснаги у проведенні наступних курсів».

З повагою,
Дмитришин Мар'яна
(італійське відділення)

 

„Хочу виразити свою велику вдячність дирекції фірми „Мандри-Плюс” за організацію та проведення курсів гідів-перекладачів та екскурсоводів по місту Львову. Курси, які закінчила дають кваліфіковану , на високому методичному рівні підготовку. Дирекція запрошувала багатьох висококваліфікованих викладачів, які викладали нам історію середньовічного Львова, іконографію, архітектуру та інші предмети.

Ці фахівці подали дуже багато інформації. Оснастивши нас таким чином великим багажем знань. Нас вчили і передавали свій багатолітній досвід, знання та вміння різні авторитетні працівники туристичної галузі, серед яких автор багатьох книг про архітектурні пам'ятки Львова п. Юрій Смірнов. І що дуже важливо - крім теоретичних знань, кожен екскурсант мав можливість з мікрофоном в руках спробувати свої сили у веденні автобусної екскурсії по місту Львову.

Почуваюсь на силах стати перед групою туристів і гарно, толерантно, цікаво та вичерпно викласти історію нашого прекрасного міста Львова та ознайомити з цінними пам'ятками архітектури.

З вдячністю за турботу і знання.

З повагою,
Ратинська Анеля
(польське відділення)

 

«Раніше завжди думала, що в місто, яке тобі "приїлось", закохатись неможливо. Тим більше, якщо знаєш його... ну дуже добре. Помилялася, як не прикро це визнавати. По- перше, в тому, що знаю Львів - не знала я його, тому й "приївся". Тому й здавалося, що центру в ньому тільки і є, що проспект Свободи, та Опера. Тепер бачу, що весь Львів - це своєрідний центр. Культури, мистецтва, торгівлі, та й центр Європи. А центр власне міста, як виявляється, занесено до фондів ЮНЕСКО. А закохалась я у нього, бо наче побачила іншими очима: всі оці храми, королісько-патриціївські кам'яниці, оздоблені за модою своїх часів, бруківку (мабуть, не помилюсь, якщо скажу туристам, що у Львові її найбільше в Україні), парки, дощі і каву. Закохалась, бо зрозуміла: аналогів нема ні в Україні, ні в світі. Щоправда...

Шість місяців, що тривали курси, я ходила, тримаючись за голову. Роботи було ДУЖЕ багато, до того ж на час, коли за вікнами мело так, що я б зазвичай і з-під ковдри не вилізла (тим більше, на канікулах), та ще мусила на повну потужність працювати над курсовою (а на кафедрі перекладознавства це справа, повірте, нелегка), припала пора іспитів. Було справді дуже і дуже нелегко - в дощ і сніг ходили на екскурсії, ночами вчили тексти і слова, а по місту ходили з високо піднятими головами — і не тому, що начебто дуже пишалися своєю майбутньою кваліфікацією (хоча, ніде правди діти, було трохи), а просто на фронтонах і дахах будинків, як виявилось, є стільки цікавого... Кількість матеріалу, що треба було вивчити, викликала жах. І недовіру: це все можливо вкласти в голову? Як виявилось, можливо. І вивчити, і розповісти на іспиті, і потім розказувати туристам. Щоправда...

Щоправда, виявилось, що останнє - це дійсно справа нелегка. Екскурсовод - це людина, що має знати все (і навіть більше) і тому, що за це "все" йому платять гроші, і тому, що це "все" - це візитна картка і Львова, і України. Екскурсовод має бути вчителем, клоуном і мамою водночас. Екскурсовод має дати туристам змогу полюбити Львів так, щоб їм захотілось сюди повернутися. Завдання нелегке...

Але сузір'я організаторів і викладачів курсів зробили усе можливе, щоб навчити нас і такому. Які тільки методи не застосовували! Від підбадьорливих посмішок до загрозливого: "Я вірю! Ви все зможете!" (правда, загрозливо це лише звучало, а діяло безвідмовно - дякую вам, Наталю Павлівно!)

Врешті решт, більшість із нас отримали посвідчення, бажання доносити до людей таємниці міста Лева і купу нових друзів. Я ж отримала ще більше - крім вищезгаданого, я навчилась вчитися, і працювати над собою, і вірити в те, що я все зможу. Тому, величезне спасибі, Мандри Плюс, Наталю Павлівно, пані Галю, Лесю та Насте, а також нашим викладачам, що прагнули вкласти в наші переповнені знаннями голови усю правду про Львів! Сподіваюсь на нові зустрічі з вами!

Р. 8. Хочу розкрити вам усім одну таємницю, яка недавно відкрилась мені: Львів - це насправді місто-жінка, хоч і носить чоловіче ім'я. Чому? Тому що тільки жінка може мати стільки прикрас, тільки жінка може з віком діставати таку таємничість; і тільки жінці можна пробачити її меланхолійно-депресивну натуру. Тому, цілком можливо, що наше місто мали б звати Львова (тут можна сміятись, це був жарт).

Р. Р. 8. Вибачте за такий дрібний шрифт, просто Настя попросила написати щось на одну сторінку, а моїх вражень є набагато більше. Дякую ще раз!»

Щиро ваша, випускниця Точинська Оксана
(англійське відділення)

 

«ВЕЛЬМИШАНОВНІ ТУРИСТИ! Я радо вітаю Вас у стародавньому Львові - серці Західної України. Мене звати Ірина і сьогодні разом ми здійснимо подорож у Середньовіччя - період розквіту міста Лева. А ще повернемося у часі у Х V ІІІ та ХІХ століття, які відомі неймовірною красою своєї архітектури. Наша екскурсія триватиме близько 3-4 годин. Ми пройдемо вулицями Старого міста, довідаємося про долю багатьох талановитих людей, які жили і творили у Львові; а ще заглянемо у ті музеї, чиї експонати вражають, надихають, наповнюють душу красою, а таємниці їх створення...

Ось так тепер я починаю свою екскурсію містом Лева. А ще пів року тому воно було для мене суцільним жахом маршруток, величезної кількості людей і нестачі води. Курси гідів - перекладачів показали мені усю красу міста. Я щиро закохана у нього завдяки професіоналам своєї справи - людям, які присвятили себе Львову. Це автори численних праць про місто, гіди зі стажем роботи, які радо ділились своїм досвідом, викладачі вищих учбових закладів, які читали лекції з тих питань, фахівцями в яких вони є. Навчались ми весело, легко і цікаво, та не було б навчання справжнім без практики. З мікрофоном в руках в автобусі, під дощем на пішохідній екскурсії, перекладачем у картинній галереї, з словником термінів іконопису - таких субот та неділь я не сподівалася. Але і вони проходили так швидко, що заледве встигали ми запам ' ятати усе, що хотіли. Завдяки цим курсам я знайшла себе і відкрила нову грань цього неймовірного світу. А здобуті знання, досвід, численні друзі і десяток професіоналів, які завжди готові прийти на допомогу - основа для нових звершень!Бажаю успіху кожному наступному слухачу!»

З повагою,
Кійко Ірина
(німецьке відділення)

 

„Курси гідів-перекладачів – саме те, що мені було потрібно! Навчаючись протягом цих місяців, я багато для себе почерпнула. Я дізналась багато цікавого про своє рідне і улюблене місто, розширила свій кругозір.

Мені сподобались викладачі, які доступно, і дуже цікаво викладали матеріал, а коли необхідно було – терпеливо пояснювали і допомагали засвоювати матеріал. Вони знову і знову виправляли наші помилки, навчали послідовно і логічно висловлювати свої думки, за що я їм дуже вдячна. Окремо хочу згадати організаторів курсів, які завжди до нас прислухались, до них можна було звернутись по допомогу чи пораду. А ще – я познайомилась з чудовими людьми, деякі з них стали моїми дуже хорошими друзями.

Усі свої прекрасні враження та емоції, по в'язані з цими курсами, я запам'ятала на все життя!»

З повагою,
Марта Мальована
(англійське відділення)

 

 

ТзОВ Центр "Мандри плюс"
79005, Україна, м.Львів, вул.Герцена 9, офіс 2
Тел.: +38(032) 297-55-54
факс: +38 (032) 297-53-72
e-mail: mandryplus@mail.lviv.ua
http://www.mandryplus.com.ua